Gaziantep'te Ehliyet Sağlık Raporu Nereden Alınır?

Gaziantep'te Ehliyet Sağlık Raporu Nereden Alınır?

Gaziantep'te ehliyet alacak ya da yeniletecek olan kişilerin ihtiyacı olan sürücü sağlık raporunun nereden alınacağı sürücüler ve sürücü adayları tarafından araştırılmaktadır.

Gaziantep'te ehliyet alacak ya da yeniletecek olan kişilerin ihtiyacı olan ehliyet sağlık raporunun Gaziantep'te nereden alınacağı sürücüler ve sürücü adayları tarafından araştırılmaktadır. Ehliyet sağlık raporu olmadan ehliyet almak imkansızdır. Ehliyet almak isteyen herkesin sağlık raporuna sahip olması gerekir.

Gaziantep'te Ehliyet Sağlık raporu nereden alınır?

Yetkililerin yaptıkları son açıklamayla birlikte ehliyet yenilemek isteyen kişilerin sağlık raporu alması zorunlu hale gelmiştir. Ehliyet yenileme için istenen sağlık raporunun Gaziantep'te nereden alınacağı ise vatandaşın aklında bir soru olarak dolaşmaya başlamıştır. Bu sağlık raporunun alınabileceği belirli yerler bulunmaktadır. Sağlık raporunun vatandaş için de az bir ücreti bulunmaktadır. Vatandaş ehliyet için sağlık raporunu Gaziantep'te yıllardır sağlık hizmetleri veren Nokta Polikliniğinden alabilmektedir.

Ehliyet Sağlık Raporu İçin Neler Gerekiyor?

Gaziantep'te Ehliyet için ya da ehliyet yenileme için kişilerin sağlık raporlarına ihtiyaçları vardır. Bu sağlık raporu diğer adıyla sürücü olur raporu olmadığı müddetçe kişi sağlık raporuna ulaşamaz. Sağlık raporuna ulaşamayan vatandaşlar ise hiçbir şekilde ehliyet sahibi olamazlar. Sağlık raporu için kişinin ihtiyacı olan belirli bazı şeyler vardır. İlk olarak sağlıklı olması gerekir. Ardından ise şunlara ihtiyaç duyulur:

  • Kan grubu kartı var ise onu yanına alması gerekir
  • 2 adet fotoğraf
  • Gözlük ya da lens kullanılıyorsa yanında bulunmalıdır.
  • Protez kullanılıyorsa bu bildirilmelidir
  • Sürekli kullanılan ilaç ya da süregelen bir hastalığa sahipse mutlaka bildirmesi gereklidir

Sizler de Gaziantep'te ehliyet alacaksanız ve ehliyet sağlık raporuna ihtiyaç duyuyorsanız raporu Nokta Sağlık Polikliniğinden uzman doktorlarımızdan alabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için lütfen  0342 338 38 48  nolu destek numaramız ile irtibata geçebilirsiniz.

Adresimiz için lütfen tıklayınız